West Coast Round Trip – část 6. San Francisco

Po loudání po nádherných, zakroucených silničkách jsme se doplazili do San Francisca. První cesta směřovala ke Golden Gate bridge. Foukalo ale jako blázen, kosa jako blázen, tak proběhlo pár rychlých fotek a pryč pryč pryč… Cestou přes most jsme si lámali hlavu, co asi znamenají ty cedule „TOLL“. Nicméně vzhledem ke kombinaci několika faktorů – mýtné se nedalo platit na místě, elektronické mýtné jsme neměli, poznávací značky v Kalifornii jsou i na předku vozu, poznávací značky v Albertě jsou pouze na zadní části vozu – jsme se tím nakonec příliš netrápili. Úsměvy do kamer při průjezdu mýtnou bránou a nazdar. Pak zoufalé hledání ubytování – všechny hotely plný až na ty, kde noc stála $600. Takže chvíli ježdění po nočním SF, zuřivé hledání McDonalda s McWifi a pak cesta asi 60km na okraj SF do jediného motelu, který přijal rezervaci. Po příjezdu ale ouvej – prý jim systém umožnil rezervace nad možnou kapacitu a tak pokoj volný nemaj. Tím pádem další zuřivé hledání a nakonec noc v dalším typickém US motelu – smrad z kouře a zažraná špína.

Během noci nalezení ubytování přes AirBnB na ve městešku Alameda – fakticky na druhém břehu řeky / zálivu  v SF. Honza se rozhodl, že se ubytují někde na pláži i přes zákaz kempování a tak jsme se ráno po příjezdu do San Francisca rozdělili. Ještě před rozdělením jsme teda sjeli na pláž a poprvé smočili nohy v oceánu. Byla teda zima, písek šedivo-černý a celkově to všechno působilo tak nějak smutně. Pak jsme zajeli do garáží u centra a vydali se každý po své trase.

S Renčou jsme vyrazili na prohlídku dle turistického průvodce. Směrem do turistického centra jsme zaobdivovali radnici a operu, pár širokých bulvárů a nějaké menší krámky. Pak jsme narazili na krásno uličku se zmrzlinou a parčíčkem posetým hromadou lidí, kteří blízali zmrzlinu, četli knížky či konverzovali. Skutečně nádhera a pěkná atmosféra. Pak jsme zjistili, že jsme vyrazili na druhou stranu, než co jsme chtěli jít a tak jsme se podle mapy v průvodci opět vrátili do vytýčeného směru.

Cestou po Market Street – jedné z největších ulic v centru, směřující na hlavní turistické náměstí v centru, jsme se skutečně báli o život. Tolik bezdomovců a černošských gangů jsme snad neviděli ani v nejčernějším americkém filmu. Když jsme se mezi nimi prodírali, tak jsme si připadali skutečně velmi, ale velmi nepatřičně. Jako bychom měli na čele namalované terče. Nicméně přestáli jsme a dorazili jsme na středně velké náměstí, které bylo úplně narvané lidmi. Vzdali jsme čekání v dvoukilometrové frontě na tramvaj a vyrazili pěšky do kopce směrem z centra. po chvíli jsme narazili na koleje a viděli poloprázdnou tramvaj. To nám vnuklo myšlenku počkat na další. Takže nakonec byla i jízda slavnou lanovou tramvají po ulicích San Francisca. Pěkně jsme si zaviseli ze dveří, mávali na auta, fotili se jak zběsilí. Prostě turisti.

Po jízdě tramvají jsme se vrátili pro auto a vyrazili přes most do Alamedy k naší ubytovatelce. Ta už teda odešla někam pařitna párty a tak jsme klíčky od bytu hledali pod popelnicí za prádelnou 🙂 Našli jsme a tak jsme se za pět minut už ubytovávali v krásném bytě, zařízeném ve viktoriánském stylu. Vana na nožičkách v Renče zanechala hluboké dojmy do dnes.

Po sprše a převlečení jsme vyrazili na prohlídku městečka a na plát. Cvakli jsme nádherný západ slunce na pláži s palmama (ano, kýč 🙂 ) a šli na něco k jídlu. V místní sushi-restauraci jsme si objednali co nejvíc druhů sushi a strochu nás překvapilo, když jsme místo malých, úhledných rolek dostali na tácku takové knedlíky 8cm v průměru. Z nekterých koukal ještě obalený a usmažený krevetí ocásek. Nu jiný zkrátka kraj.. Večer jsme zapadli do postele s asi metr vysokou matrací a příjemně usnuli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář