Vancouver podruhé – 2. část

V neděli ráno jsem napsal sestřence Míše, že jsme opět ve Vanu a jestli má nějaké plány. Chystala se sice s Jasonem vyrazit na pláž, ale my jí program ochotně překopali 🙂 Domluvili jsme se na sraz na našich oblíbených farmářských trzích kolem druhé odpoledne.

Po snídani jsme si sbalili svých pět švestek a vyrazili do města. Tam jsme si prošli centrum a zavítali na Sun Tower s vyhlídkou na město. Celkem se nám to courání protáhlo a tak jsme na sraz s Míšou dorazili až v půl čtvrté. Bylo milé, že ani nedávali s Jasonem najevo, že by jim to nějak vadilo 🙂 Poklábosili jsme, prošli trh, mrkli na žonglující kejklíře, dali procházku kolem vody a zase se rozloučili. Ještě cestou kolem vody jsme očíhli místní hausbóty – čekal jsem takový ty klasický hausbóty alá Saturnin, ale tohle byly legitimní domy na vodě. Prostě plovoucí dvoupatrovej barák. Nevěřil jsem vlastním očím.

Po rozlučce jsme se nalodili do našeho vozu a jeli navštívit Honzovu kamarádku, která pracovala někde v cukrárně. S tou jsme domluvili sushi-oběd na druhý den a ochutnali místní zmrzku.

Na večer jsme si naplánovali grilování na zahradě a tak po nutném nákupu v Safeway jsme domů přitáhli hromadu hovězího, zeleniny a nějaký to víno. Honza nás ještě oblažil svým přístupem profesionálního hasiče a při podpalování grilu si zvládnul spálit vlasy a depilovat ruce. Ostravští hasiči by na něj byli nepochybně právem hrdí 🙂

Ke grilču jsme samo pozvali i majitele domu a tak jsme strávili příjemný večer s medium-rare flákotou, vínem a rozhovory s domorodci.

V pondělí jsme ráno vyzvedli míšu s psiskem a dali jsme procházku po univerzitním lesoparku a pláži. Docela nás zaujalo, že na pláži je konkrétní úsek, kde je pejskařům doporučeno dávat na své čtyřnohé společníky pozor, neboť poblíž hnízdí orli a občas mají na nějakého menšího psa zálusk. Zákeřní to papoušci :))))

Po příjemné procházce už jen opět rozlučka s Míšou a následná cesta 1000 km zpět do Calgary. Všichni v autě jsme si řikali, proč že se tam vlastně vracíme. Nicméně hned u první benzínky ve Vanu, kde jsem tankoval za „úžasných“ $1,50/l nám to došlo 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář